Led
25

Naučná stezka „Cesta kolem světa“

Event Time: celoročně / Event Location: Třeboň

Nejoblíbenější na kole tak pěšky je v každém ročním období 12 km dlouhá naučná stezka „Cesta kolem světa“.

Pokud jste se rozhodli ubytovat v našich apartmánech, pak se budete nacházet přímo na této stezce, která tvoří uzavřený okruh kolem rybníka Světa. Mimo informací o fauně a flóře, základních ekologických vztazích v přírodě vypráví příběh o tradici třeboňského rybníkářství, lázeňství a lidové architektuře. Nabízí úchvatné pohledy do krajiny rybníků a močálů. Trasu stezky tvoří polní a lesní cesty, luční pěšiny.

Nezapomeňte na pohodlné boty, svačinu, dalekohled či fotoaparát!

Event Details

Úno
01

Zážitková Třeboň

Event Time: každoročně / Event Location: Třeboňsko

Velice doporučujeme kromě klastických památek jako jsou (Třeboňský zámek, Schwarzenberská hrobka, Kostel sv. Jiljí) si udělat chvilku na zajímavou prohlídku místního pivovaru Bohemia Regent. Prohlídku jednoho z nejstarších pivovarů vůbec je možné absolvovat ve speciálních termínech v nočních časech, ochutnat toto poctivé třeboňské piva rovnou z kašny, navštívit pivovarské sklepení a třeba se i trochu „bát“!

Milujete modrou? Máme pro Vás možnost navštívit výjimečnou událost nedaleko Třeboně. Borůvkobraní je tradiční borůvková slavnost města Borovany. Zúčastněte se Mistrovství města v chytání borůvek do úst či soutěžte ve vaření borůvkových knedlíků.

Event Details

Bře
01

Výlety po Třeboňsku za památkami

Event Time: celoročně / Event Location: Třeboňsko

Patříte k těm, kteří neposedí na místě a chtějí vidět vše? Přesně Třeboň je to pravé místo, protože v jejím okolí je nespočet možností pro výlety. Třeboňsko je vyhlášená oblast pro svou nedotčenou přírodu a krásné památky.

V okolí doporučujeme zavítat na pohádkové zámky: Červená Lhota, Hluboká (u ČB), Třeboň, Jindřichův Hradec,

Na kole doporučujeme navštívit zámek Jemčina, Stráž nad Nežárkou či  hrad Nové Hrady.

Event Details